בחירת המערכת

איך לבחור אופניים – מדריך מקיף

לשתף עם חברים

איך לבחור אופניים – מדריך מקיף

בחירת אופניים יכולה להיות משימה מאתגרת, משום שישנם מגוון רחב של סוגים, גדלים ותכונות לבחירה. כדי לעזור לך בתהליך, הנה מדריך מקיף לבחירת אופניים:

 1. הגדר את צרכיך: התחל בהבנת המטרות והצרכים שלך מהאופניים. האם אתה מחפש אופניים לשימוש עירוני, רכיבה בשטח, רכיבה בכביש או אופניים ספורטיביות? התשובות לשאלות אלו יכולות להשפיע על הסוג, המפרטים והתכונות של האופניים המתאימים לך.

 2. סוג האופניים: ישנם מספר סוגים של אופניים, כולל אופני עיר, אופני שטח, אופני כביש, אופני נשים, אופני ריצה ועוד. כל סוג מתאים לצורכים ולסוגי המסלולים השונים. חשוב לחקור ולהבין את התכונות הייחודיות של כל סוג ולבחון איזו מתאימה ביותר לצרכיך.

 3. מגבלות המרכז: חשוב לשים לב למגבלות המרכז שלך, כמו תקציב, גובה, משקל ומבנה הגוף. תהליך הבחירה יכול להיות יעיל יותר כאשר אתה מתעסק רק עם האופניים המתאימים למגבלות שלך.

 4. גודל הגלגלים: גודל הגלגלים משפיע על היכולת להתמודד עם מסלולים שונים ועל חוויית הרכיבה. אופני עיר ואופני שטח נפוצים בגלגלים בגודלים 26 אינץ', 27.5 אינץ' ו-29 אינץ'. אופני כביש משתמשים בגלגלים בגודלים 700c. חשוב לבחון איזו גודל מתאים ביותר למבנה הגוף שלך ולסוג הרכיבה שאתה מתכנן.

 5. מערכת הילוכים: אם אתה מחפש אופניים עם מערכת הילוכים, ישנן מספר אפשרויות כמו מערכת חדירות (Single Speed), מערכת 3 הילוכים, מערכת 7 הילוכים, מערכת 10 הילוכים ועוד. מערכת הילוכים יכולה להשפיע על היכולת להתמודד עם מעלות ועל הקלות הכללית של הרכיבה.

 6. תכונות נוספות: ישנן תכונות נוספות שיכולות להשפיע על חוויית הרכיבה, כמו מערכת פרמטרים, מערכת עצירה, משענת אחורית, מערכת תאורה, תיק תפוקה, ספידומטר ועוד. בחר את התכונות הנוספות שחשובות לך ותשקול איזו מתאימה לך טוב יותר.

 7. נסה לפני הרכישה: אם יש לך את האפשרות, נסה לרכוב על האופניים לפני הרכישה. זה יעזור לך לבדוק את נוחות הסוסג ולוודא שהם מתאימים לך מבחינה פיזית ושאתה נהנה מחוויית הרכיבה.

 8. השווה ובדוק ביקורות: השווה את המחירים, המפרטים והביקורות על האופניים שמעניינים אותך. ישנם אתרים ופורומים שמספקים מידע וביקורות מקיפות על אופניים מסוימים.

 9. תמיכה ושירות לקוחות: וודא שיש ליצרן או למוכר את התמיכה והשירות המתאימים לאחר הרכישה, כולל אחריות ואפשרות לתיקון ותחזוקה.

 10. תקציב: לסיים, הגדר את התקציב שלך ונסה למצוא את האופניים הטובות ביותר בתוך התקציב הזה. ישנם אופניים לכל טווחי המחירים, וחשוב למצוא את האיזון המתאים בין איכות, תכונות ומחיר.

זכור, כל אדם יכול להעדיף דברים שונים ולהתאים את הבחירה לצרכיו הייחודיים. עקוב אחרי המדריך הזה ותחפש את האופניים שישרתו אותך הכי טוב בהתאם לצרכיך והתקציב שלך.

איך לבחור אופני הרים

בחירת אופני הרים דורשת קצת מחקר והבנה על המפרטים והתכונות של האופניים הרלוונטיים. הנה מדריך לבחירת אופני הרים:

 1. סוגי הרים: ישנם מספר סוגים של אופני הרים, כולל אופני XC (Cross Country), אופני טרייל (Trail), אופני אנדורו (Enduro) ואופני דאוןהיל (Downhill). כל סוג מתאים לסוגים שונים של מסלולים ורמות של רכיבה. חשוב להבין את התכונות הייחודיות של כל סוג ולבחון איזה מתאימה לך טוב יותר.

 2. גודל הגלגלים: אופני הרים נפוצים בגלגלים בגדלים 26 אינץ', 27.5 אינץ' ו-29 אינץ'. גלגלים גדולים יכולים להציע יכולת טובה יותר במעקב והתמודדות עם מסלולים פרועים, בעוד שגלגלים קטנים יכולים להציע יכולת טיפוס וניווט טובה יותר במסלולים צרים ומרוחקים.

 3. מערכת הילוכים: אופני הרים מגיעים עם מגוון של מערכות הילוכים, כולל מערכת 1×11, 1×12, 2×10 ועוד. מערכת הילוכים תהיה תלויה ברמת הרכיבה שאתה מתכנן והמעלות שבהן אתה רוכב. מערכת 1x היא פופולרית עבור רוכבים שרוצים פשטות וקלות, בעוד שמערכת 2x או 3x יכולה להציע יותר אופציות הילוכים להתמודדות עם מסלולים תלולים.

 4. מתלה ומערכת פרמטרים: אופני הרים מגיעים עם מגוון של מערכות תליה ומערכות פרמטרים. תליה משפיעה על יכולת האופניים לספוג זעזועים ולספק רכיבה חלקה על מסלולים פרועים. מערכת הפרמטרים כוללת מתקן מתלה קדמי ואחורי, ויכולה להשפיע על היכולת להתמודד עם קפיצים וגיבויים.

 5. תכונות נוספות: ישנן תכונות נוספות שיכולות להשפיע על חוויית הרכיבה והביצועים של אופני הרים, כמו מערכת עצירה, צמיגים ומגוון הילוכים, משענת אחורית, מערכת תאורה, קשיחות מסלול ועוד. תבחר את התכונות הנוספות שחשובות לך ותשקול איזו מתאימה לך טוב יותר.

 6. תמיכה ושירות לקוחות: וודא שיש ליצרן או למוכר את התמיכה והשירות המתאימים לאחר הרכישה, כולל אחריות ואפשרות לתיקון ותחזוקה.

 7. תקציב: הגדר את התקציב שלך ונסה למצוא את אופני הרים הטובים ביותר בתוך התקציב הזה. זכור, ישנם אופני הרים לכל טווחי המחירים, וחשוב למצוא את האיזון המתאים בין איכות, תכונות ומחיר.

 8. נסה לפני הרכישה: אם יש לך את האפשרות, נסה לרכוב על האופניים לפני הרכישה. זה יעזור לך לבדוק את נוחות הסוסג ולוודא שהם מתאימים לך מבחינה פיזית ושאתה נהנה מחוויית הרכיבה.

כשאתה מחפש אופני הרים, יש לקחת בחשבון את הצרכים והרמה שלך כרוכב. חשוב לרשום על המפרטים שאתה מעוניין ולהשוות בין הדגמים השונים כדי לבחור את האופניים שמתאימים הכי הטוב לך. זכור כי תקציבך, רמת הרכיבה שלך וסוג המסלולים שאתה רוכב יהיו גורמים מכריעים בבחירת האופניים המתאימים לך.

אופני הרים עד 3000 ש"ח


 • מוצר
 • מאפיינים
 • תמונות

Huffy Kids Hardtail Mountain Bike for Boys, Stone Mountain 20 inch 6-Speed,...

& משלוח חינם
עדכון אחרון היה ב: אפריל 14, 2024 6:08 pm
 • מוצר
 • מאפיינים
 • תמונות

Mongoose Legion L16 Kids Freestyle Sidewalk BMX Bike, Beginner Riders, 16-inch Wheels,...

& משלוח חינם
עדכון אחרון היה ב: אפריל 14, 2024 6:08 pm
1,017.43 1,130.48
 • מוצר
 • מאפיינים
 • תמונות

Allen Sports Deluxe 2-Bike Trunk Mount Rack, Model ZN102, Black

& משלוח חינם
עדכון אחרון היה ב: אפריל 14, 2024 6:08 pm

איך בוחרים קטגוריית אופניים? XC / AM / Trail / Enduro

יוהן וטל יושבים לשיחה על כל קטגוריות אופני ההרים שיש לנו היום וזוכים גם לדעה נוספת מאורחת מפתיעה! המאמר המלא באתר: ...

אופניים בסלון - איך בוחרים אופניים

למי שפיספס את השידור החי הוא עדיין כאן, הפעם עם דגש על איך לבחור אופניים!

בחירת אופני הרים וציוד למתחילים - טיפים מעשיים

בפרק זה נעבור על כיוון חשוב של ידיות השליטה באופניים, קצת על השאלה הנצחית בין פלאטים לקליטים ועוד כמה טיפים קטנים לנוחות ובטיחות.

איך בוחרים אופניים ?

בחירת אופניים לפני הכניסה לעולם הטריאתלון והרכיבה ! סרטון חשוב מאוד למי שרוצה להיכנס לעולם שלנו ! תהנו ותגיבו מה דעתכם !

נשמח לשמוע את מחשבותיך

   השאר תגובה

   Giftim
   Logo